KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Dani se na divokou kartu nevrátí

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Dani se na divokou kartu nevrátí
06.01.2019
 

Závodní ředitel KTM potvrdil, že tým rozhodně nepočítá s tím, že by testovací jezdec Dani Pedrosa do některého ze závodů nastoupil na divokou kartu.


V letošním roce zastává roli oficiálního testovacího jezdce u rakouské továrny KTM Španěl Dani Pedrosa, jenž po poslední Grand Prix roku 2018 ukončil svoji aktivní závodnickou kariéru. I když KTM často nasazuje třetí motocykl na divokou kartu, závodní ředitel rakouské továrny nyní potvrdil, že případ Pedrosy to nebude.

Dle slov Pita Beirera je Pedrosa plně rozhodnut, že již nechce závodit a riskovat další zranění, i proto se rozhodl ukončit svoji kariéru. Proto je dle Beirera také vyloučeno, že by Dani do některé Grand Prix nastoupil na divokou kartu v barvách KTM.

„Dani ukončil svoji kariéru a mělo to několik jasných důvodů, jedním z nich byla i skutečnost, že již nechtěl podstupovat další riziko. Moc dobře ví, co by potřeboval k tomu, aby jezdil vepředu, ale k tomu je také potřeba jistá dávka rizika. To již ale Dani nechce podstupovat, a proto se rozhodl ukončit kariéru. Proto by byl šílený, kdyby najednou chtěl startovat na divokou kartu. Když pro závodní nasazení nebyl připraven již v roce 2018, nemůžeme čekat, že bude připraven v roce 2019 jako jezdec na divokou kartu. U KTM s tím nepočítáme a ani budoucnost nestavíme na Danim, jako závodním jezdci. O výsledky se musejí starat naši čtyři stálí jezdci, Daniho úkol v roli testovacího jezdce bude jiný,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP