KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Daniho přínos je obrovský

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Daniho přínos je obrovský
19.01.2019
 

Pit Beirer doufá, že Dani Pedrosa se po plánované operaci dokáže zotavit a zasáhnout ještě do některého ze zbývajících předsezónních testů.


Jak jsme vás již informovali, španělský závodník Dani Pedrosa, který se stal po ukončení své aktivní závodnické kariéry testovacím jezdcem rakouské továrny KTM, bude muset podstoupit operaci své několikrát zlomené klíční kosti.

S ohledem na tento lékařský zákrok musí Dani vynechat únorové testy v Malajsii, a i další účast v předsezónních testech je nejistá. Jak ale nyní přiznal závodní ředitel KTM, pan Pit Beirer, sám doufá, že se prognózy o rekonvalescenční lhůtě 3 měsíce nenaplní.

„Nyní je velmi těžké odhadnout, jak dlouho bude Dani skutečně mimo hru. Uvidíme, jak se bude dva až tři týdny po operaci cítit a co budou říkat lékaři. Věřím, že by mohl být během dvou měsíců fit, zatím nechci myslet negativně a uvažovat nad delší dobou. Pokud by vše šlo dle plánu, mohl by zasáhnout již do druhých testů v Malajsii nebo do finálního testu v Kataru. Dani nám při svých prvních testech poskytl extrémně užitečné informace, proto by nám určitě pomohlo, kdyby mohl do některého z předsezónních testů naskočit. Nyní půjdou všechny nové díly k našim stálým jezdcům, Dani se k nim poté vyjádří později,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP