KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Na ukončení smlouvy nemyslíme

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: KTM
Beirer: Na ukončení smlouvy nemyslíme
21.06.2019
 

Pit Beirer potvrdil, že u KTM zatím nad ukončením smlouvy Johanna Zarca po letošní sezoně nepřemýšlí.


Nespokojenost s výkony francouzského závodníka Johanna Zarca v garáži rakouské KTM neustále narůstá. To potvrzují i vyjádření do médií v podobě hlavních osob KTM – pana Stefana Pierera a Pita Beirera. Zároveň ale Beirer potvrzuje, že ukončení smlouvy je až krajní varianta. 

Dle Beirera ale není možné, aby KTM ze svého motocyklu udělala Yamahu, když využívá zcela jiný koncept motoru. Tady je dle slov závodního ředitele KTM míč na straně hřiště Johanna Zarca, který se musí motocyklu přizpůsobit.

„To, na co byl Johann u Yamahy zvyklý, u nás prostě nenajde. Je to tak a je dobře známo, že Yamaha funguje podobně jako Suzuki, zatímco Honda a Ducati funguje podobně jako KTM. Nikdy nemůžeme napodobit se čtyřválcem do V chování řadového čtyřválce. Toho si musí být každý jezdec vědom a u Pola to bylo stejné, také se musel adaptovat. Zatím ale rozhodně nepřemýšlíme nad ukončením smlouvy, to je ta poslední varianta. To by musel přijít samotný jezdec a říct, že chce odejít. Aktuálně máme v plánu investovat úsilí do toho, aby se Johann na naší motorce cítil dobře,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP