KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Nemůžeme v ničem polevit

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Nemůžeme v ničem polevit
29.12.2019
 

Závodní ředitel rakouské KTM dobře ví, že není možné polevit ani v jedné z oblastí vývoje motocyklu.


Rakouská KTM se připravuje na další sezonu v královské kubatuře MotoGP, kde dle slov závodního ředitele Pita Beirera očekává další přiblížení ostatním továrním týmům. Zároveň ale Beirer dodává, že eliminovat technický náskok konkurentů není vůbec snadné a bude potřeba ještě spousta času.

„Nemůžeme a ani se nechceme s ostatními továrnami porovnávat. Dokud budeme mít technický deficit, nemůžeme polevit v žádné z oblastí a neustále se musíme koncentrovat na naši práci a posouvat vývoj kupředu. Neustále musíme pracovat na všech oblastech, tedy motoru, podvozku, elektronice a tlumičích. Na motocyklu je vše navzájem provázané,“ řekl Pit Beirer.

Poté pokračoval slovy: „Ve všech těchto oblastech jsme letos udělali velký pokrok, ale uvidíme až v prvních závodech roku 2020, kam jsme se posunuli. Pak budeme muset znovu vyhodnotit, na co musíme při dalším vývoji klást největší důraz. Čekají nás testy v Sepangu, Kataru a poté Grand Prix v Kataru. Teprve poté budeme mít na stole odpovědi na všechny naše otázky.“


Další články sekce MotoGP