KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 24. do 1. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Nové díly pro Zarca

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Beirer: Nové díly pro Zarca
21.04.2019
 

Závodní ředitel KTM potvrdil, že pro test v Jerezu bude mít Johann Zarco připraveno hned několik nových dílů.


Francouzský závodník Johann Zarco se po přestupu na tovární motocykl KTM v úvodních třech Grand Prix letošní sezony zatím spíše trápil. Zatímco jeho týmový kolega Pol Espargaró se pravidelně prosazuje na bodované pozice a v Austinu zaznamenal osmé místo, Zarco výrazně zaostává.

Nyní závodní ředitel rakouské KTM, pan Pit Beirer, potvrdil, že Zarco potřeboval několik výraznějších úprav na své motorce. Právě tyto nové díly jsou již připraveny k prvnímu testu, který se bude konat po závodech na okruhu Jerez de la Frontera na začátku května.

„V průběhu závodních víkendů je bohužel příliš málo času na to, abychom testovali nové věci. Už od prvního volného tréninku jsou jezdci pod časovým tlakem. Nyní máme ale připraveno několik nových dílů pro test v Jerezu, který se koná v pondělí po Grand Prix. Johann si přál nějaké úpravy, které ale znamenají výraznější zásah do motocyklu. Šlo o jinou délku zadní kyvné vidlice nebo jiný úhel hlavy řízení. To nejsou věci, které bychom udělali přes noc, ale jedná se o zásadnější zásah do motorky. Věřím, že pak tyto nové díly nasadíme do Zarcovy domácí Grand Prix v Le Mans,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP