KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Nyní máme jasno

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Beirer: Nyní máme jasno
28.03.2019
 

Závodní ředitel rakouské KTM přijal rozhodnutí FIM a jak říká, nyní je konečně jasný výklad pravidel.


Tovární tým rakouské KTM byl jedním z těch, kteří se připojili k protestu proti rozhodnutí technického ředitele MotoGP týkajícího se aerodynamického prvku pod zadním kolem motocyklů Ducati. Tento protest komise FIM zamítla a jak říká závodní ředitel KTM, Pit Beirer, další odvolání již nebude následovat.

Hlavním důvodem tohoto protestu byla dle Beirera skutečnost, že ostatní továrny chtěli slyšet jasný výklad pravidel, kterým se budou moci řídit i v budoucím vývoji svých vlastních motocyklů.

„Nebudeme toto rozhodnutí nijak dále komentovat. Měli jsme na tuto věc jiný názor, ale přijímáme rozhodnutí FIM. Nyní panuje jasnost ve výkladu pravidel, což je důvod, proč jsme tento protest podávali. Nyní nás čekají další závody v Argentině, na které se těšíme. Zároveň je ale pravdou, že tento vývoj pomalu směřuje tam, kde je v dnešní době Formule 1. Když se podíváte na její přední křídla, je tam spousta dílů a každý má svůj vliv na aerodynamiku. Nejsem přesvědčen o tom, že to je správná budoucnost pro MotoGP,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP