KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: V Thajsku pojede Rany de Puniet

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: V Thajsku pojede Rany de Puniet
23.09.2018
 

Závodní ředitel rakouské KTM potvrdil, že zraněného Pola Espargara v Thajsku nahradí testovací jezdec Randy de Puniet.

Jak jsme vás již informovali, španělský závodník Pol Espargaró se při pátečních trénincích na Grand Prix Aragónska zranil a následně byl i operován. Nyní v jednom z rozhovorů potvrdil samotný závodní ředitel továrny KTM, pan Pit Beirer, že Esaprgaró do následující Grand Prix Thajska nezasáhne.
 
Na jeho motocykl na okruhu Chang v thajském Buriramu usedne francouzský testovací jezdec KTM – Randy De Puniet. O Grand Prix, které budou další v zámořském turné, se dle Beirera rozhodne až po Thajsku.
 
„Mluvil jsem s Polem a říkal, že by v Thajsku chtěl jet. Musíme být ale rozumní a nedělat unáhlená rozhodnutí. Teprve před 14 dny jel znovu po zlomenině klíční kosti z Brna, i tak měl ale v Misanu velké bolesti. Nyní si tu samou klíční kost opět zlomil, byl operován, takže není možné, aby byl za 14 dní plně fit. Myslím si, že by se měl plně zotavit, proto by měl Thajsko a možná i Japonsko vynechat. Samozřejmě, kdyby jel o titul, byla by situace jiná, ale nyní je pro nás důležitější poslat na trať jezdce, který je fit a přinese našemu projektu zpětnou vazbu. Nyní zde po závodech bude testovat Randy de Puniet a poté počítám s tím, že právě Randy nastoupí do Grand Prix Thajska jako náhradník za Pola,“ řekl Pit Beirer

Další články sekce MotoGP