KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Beirer: Vysvobození pro obě strany

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: KTM
Beirer: Vysvobození pro obě strany
21.09.2019
 

Závodní ředitel rakouské KTM přiznal, že ukončení spolupráce se Zarcem bylo ve finále vysvobozením pro obě strany.


Příběh Johanna Zarca a jeho předčasného ukončení angažmá u rakouské továrny KTM se postaral asi o největší poprask v druhé polovině letošní sezony královské kubatury MotoGP. Krok okamžitého nahrazené Zarca Mikou Kalliem je také ožehavě diskutován v průběhu Grand Prix na Aragónu.

Nyní k tomuto tématu promluvil i samotný závodní ředitel rakouské továrny KTM, pan Pit Beirer. Dle jeho slov se jedná o velmi smutný příběh, který ještě za celou svoji manažerskou kariéru nezažil.

„Za celou svoji manažerskou kariéru jsem ještě takový delikátní případ nezažil. To, co jsme mohli vidět u Zarca, je opravdu neuvěřitelný příběh, ale bohužel smutný. Celý projekt vypadal velmi slibně a naším cílem bylo s Johannem slavit v MotoGP úspěchy, proto je smutné, když takový projekt musíme ukončit předčasně. Očekávali jsme, že se budou naši tovární jezdci navzájem motivovat k lepším výsledkům, ale to se bohužel nestalo. Spolupráci s Johannem provázely od prvního dne problémy. Již při testech ve Valencii nás překvapilo, jak se mu nedařilo a dvakrát havaroval, když se snažil jet rychle. Nakonec bylo tohle řešení vysvobozením pro obě strany,“ řekl Pit Beirer.


Další články sekce MotoGP