KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Biaggi: Titul patří Rossimu

Text: jnyk, Zdroj: motogp.com, Foto: Aprilia
Biaggi: Titul patří Rossimu
18.09.2015
 

Max Biaggi se v jednom z rozhovorů pro italská média vyjádřil na téma aktuálního souboje o titul v MotoGP mezi Jorge Lorenzem a Valentinem Rossim.

Římský korzár Max Biaggi se vyjádřil k aktuální situaci v královské kubatuře MotoGP, kde vede tabulku šampionátu jeho bývalý rival Valentino Rossi a útočí na zisk již desátého titulu mistra světa. V médiích se často diskutuje o tom, že k současnému vedení Rossimu několikrát pomohla také pořádná porce štěstí, to ale Biaggi vylučuje.
 
V rozhovoru pro italský deník La Gazzeta dello Sport Biaggi prohlásil, že dle jeho názoru si letos mistrovský titul rozhodně zaslouží Valentino Rossi. Biaggi sice nikdy neměl s Rossim dobré vztahy a vždy byl příznivcem spíše Jorge Lorenza, ale nyní přiznává, že letos by díky skvělým výkonům měl získat titul právě Rossi.
 
„V situaci, kdy jsou ostatní závodníci rychlejší než vy, musíte využít maximum svých schopností a zkušeností k tomu, abyste tento deficit mohli eliminovat. Například v Silverstone Valentinovi sice pomohl déšť, ale kdyby udělal chybu, mohl také havarovat. Není to jen štěstí, Rossi si ten titul letos prostě zaslouží. Moje srdce sice říká Jorge, ale hlava fandí Rossimu. Každopádně závěr letošní sezony bude opravdu velkolepý,“ řekl Max Biaggi.

Další články sekce MotoGP