KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl: KymiRing je hodně pomalý

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Dorna
Bradl: KymiRing je hodně pomalý
23.08.2019
 

Stefan Bradl po prvním testu na finské trati prohlásil, že byl překvapený tím, jak je trať ve skutečnosti pomalá a kolik zatáček se jede pouze na jedničku nebo dvojku.


Německý závodník Stefan Bradl je jedním z jezdců, kteří absolvovali první testy na nově vybudované finské trati KymiRing, kde by se již v příštím roce měla jet premiérově Grand Prix Finska.

Jak nyní Stefan v jednom z rozhovorů prozradil, nová trať na něj udělala velký dojem, ale zároveň dodává, že byl sám překvapen tím, jak je okruh ve skutečnosti pomalý. Dle slov Bradla je na této trati spousta míst, která se jedou na první nebo druhý rychlostní stupeň.

„Před tímto testem jsem si shlédl video, ale z něj to nebylo tak zřejmé. Ve skutečnosti jsem byl ale překvapený, jak je ta trať ve skutečnosti pomalá. Našel jsem tam hned dvě zatáčky, které se jedou na jedničku, hlavní část tratě se jede na dvojku. Dle mého názoru to není zcela optimální profil tratě pro závody MotoGP. Bude tam hodně málo míst vhodných pro předjíždění. I rovinky jsou tam hodně krátké. Uvidíme, zda se něco změní, nebo trať zůstane ve stejné konfiguraci i pro závody,“ řekl Stefan Bradl.


Další články sekce MotoGP