KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl: Máme i nabídky z Moto2 a WSBK

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Aprilia
Bradl: Máme i nabídky z Moto2 a WSBK
12.06.2016
 

Německý závodník Stefan Bradl zatím stále nemá jisté angažmá pro sezonu 2017 a jak sám přiznal, jedná i s týmy ve WSBK a kubatuře Moto2.

Německý závodník Stefan Bradl letos již druhou sezonu hájí barvy továrního týmu italské Aprlie. V otázce sezony 2017 zatím ale stále nemá jasno a pokud by nedošlo k prodloužení stávajícího kontraktu u Aprilie, zvažuje tento bavorský závodník také přestup do Moto2 nebo šampionátu Mistrovství světa Superbiků.
 
Jak samotný Bradl v jednom z nedávných rozhovorů potvrdil, zatím stále probíhají jednání ohledně budoucnosti po skončení letošní sezony. Vedle setrvání v královské kubatuře by se Bradl dle svých slov nebránil ani návratu do Moto2 nebo přestupu do šampionátu produkčních motocyklů.
 
„Zatím si žádné starosti ohledně budoucnosti v roce 2017 nedělám. Jednáme s několika týmy a myslím si, že již brzy dospějeme k nějaké konkrétní dohodě. Mohu také potvrdit, že vedle MotoGP vedeme také jednání s týmy v Moto2 a šampionátu Mistrovství světa Superbiků. U Aprilie jsem poznal výhody továrního týmu, kdy jsem viděl, jak mlže probíhat vývoj a jak se motocykl postupně zlepšuje. V šampionátu MS Superbiků je zastoupeno více továren, než v MotoGP. Zde bych ale uvažoval pouze o přestupu do některého ze špičkových týmů jako je Kawasaki, Yamaha, Honda nebo Ducati. V opačném případě se budeme soustředit spíše na setrvání v šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů,“ řekl Stefan Bradl.

Další články sekce MotoGP