KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl: Pojedeme loňskou tovární Yamahu

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Forward Racing
Bradl: Pojedeme loňskou tovární Yamahu
30.01.2015
 

Německý závodník Stefan Bradl pojede letos v barvách týmu Forward Racing loňskou tovární Yamahu upravenou dle pravidel kategorie Open.

Již příští týden čeká německého závodníka Stefana Bradla společně s ostatními jezdci královské kubatury MotoGP první letošní předsezónní test na malajském okruhu v Sepangu. Jak od tohoto testu, tak i od celé sezony 2015 v barvách privátního týmu Forward Racing si Stefan slibuje hodně. Dle jeho slov pojede loňský motocykl Yamaha M1, s nímž závodil Valentino Rossi i Jorge Lorenzo. Pouze bude upraven pro pravidla kategorie Open a bude použita jednotná elektronika.
 
„Zatím ještě přesně nevím, v jaké konfiguraci motocykl dostanu. Yamaha mi ale slíbila, že nám dodají dobrý materiál a já jsem přesvědčen o tom, že vše bude skvěle připravené. Já osobně očekávám, že budeme mít k dispozici motocykl s loňským podvozkem i motorem, který používal tovární tým,“ řekl Stefan Bradl.
 
Poté pokračoval slovy: „Důležité pro nás bude především najít co nejdříve dobré základní nastavení, které bude sedět mému jezdeckému stylu. Teprve poté můžeme začít pracovat na detailech a zkoušet různé novinky. Letošní sezona ale nebude snadná. Došlo zde k mnoha jezdeckým přestupům a přicházejí noví výrobci. I přesto je ale naším jasným cílem pravidelně bojovat o umístění uvnitř první desítky. Nebude to snadné, ale uděláme maximum pro to, abychom tohoto cíle dosáhli.“

Další články sekce MotoGP