KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradl v Jerezu a Brně

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: HRC
Bradl v Jerezu a Brně
02.03.2019
 

Německý závodník Stefan Bradl nastoupí do Grand Prix Španělska a České republiky na divokou kartu, třetí start je zatím otazníkem.


Německý závodník Stefan Bradl má pro letošní sezonu nabitý program. Vedle stálé pozice u televize Servus TV, kde komentuje závody královské kubatury MotoGP, zastává i roli oficiálního testovacího jezdce japonské továrny Honda.

Vedle nabitého testovacího programu čekají Bradla i starty na divokou kartu. Jak nyní německý závodník potvrdil, plánovány jsou celkem tři Grand Prix, dvě z toho již jsou jisté – Grand Prix v Jerezu a Brně.

„Pro mne osobně mají starty na divokou kartu smysl pouze v případě, že na té konkrétní trati předtím testujeme. V Jerezu jsme absolvovali testy již v lednu, ale je velmi pravděpodobné, že před květnovou Grand Prix absolvujeme ještě další testování. V Brně má HRC naplánované tradiční testy v červenci. I proto jsme již s HRC podali žádosti o divokou kartu pro víkendy v Brně a Jerezu, ale potvrzení jsme zatím neobdrželi,“ prozradil Stefan Bradl.


Další články sekce MotoGP