KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bradley Smith jediný na KTM

Text: jnyk, Zdroj: Speeweek
Bradley Smith jediný na KTM
10.08.2018
 

S ohledem na zranění Pola Espargara i testovacího jezdce Miky Kallia je Bradley Smith jediným, kdo nastoupí do domácího závodu rakouské KTM.

Do domácí Grand Prix Rakouska nastoupí v královské kubatuře MotoGP tovární tým KTM pouze s jedním jezdcem, kterým bude britský závodník Bradley Smith. O zredukování plánovaného startu tří motocyklů na pouhý jeden stroj se postaraly zranění dalších jezdců.
 
Zatímco testovací jezdec Mika Kallio se zranil již při Grand Prix Německa na Sachsenringu, tak španělský závodník Pol Espargaró se vyřadil ze hry po pádu ve warm-upu na Grand Prix České republiky.
 
„Je to velké zklamání, že zde nejsou mí kolegové, kterým to jejich zdravotní stav nedovoluje. Chtěl bych ale popřát Mikovi i Polovi rychlé uzdravení. Jsem tak jediný jezdec, který zde bude hájit barvy KTM, možná bych mohl mít výhodu v tom, že se kompletně celý box bude koncentrovat jen na mne. Musíme zde z KTM dostat to nejlepší. I já jsem ale měl v Brně velké štěstí, že jsem se při pádu v úvodním kole nezranil. Věřím, že se mi na Red Bull Ringu podaří zajet co nejlepší výsledek,“ řekl Bradley Smith.

Další články sekce MotoGP