KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Chceme vyjasnit pravidla

Text a foto: jnyk, Zdroj: Speedweek
Brivio: Chceme vyjasnit pravidla
15.03.2019
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar vysvětluje hlavní důvod protestů, které byly podány proti aerodynamickým prvkům na motocyklech Ducati.


Vůči aerodynamickým prvkům, které se objevily pod zadním kolem na motocyklech Ducati při Grand Prix Kataru se zvedla řada protestů, které skončily až stížností u mezinárodní motocyklové federace FIM. Ta tuto žádost zamítla, nicméně týmy se opět odvolaly a finální slyšení bude na konci března.

Nyní se k této záležitosti vyjádřil manažer jednoho z týmů, které tento protest podaly, kterým je Davide Brivio za Suzuki Ecstar. Jak Brivio přiznává, hlavním důvodem nebylo poškodit Ducati, ale spíše do budoucna jasně definovat, co je možné na motocyklech použít a za jakých podmínek.

„Tento protest jsme podali především proto, abychom tyto situace jednou provždy vyjasnili. Očekáváme od FIM, Technického ředitele a dalších autorit jasné stanovisko. Tím, že jsme tento protest podali, nutíme je k dodržování principů pravidel a vyjasnění všech neurčitých pojmů. Jak jsem již řekl, chceme, aby bylo jasné, co můžeme na našich motorkách použít a co nikoliv,“ řekl Davide Brivio.

 

 


Další články sekce MotoGP