KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 11. ledna do 17. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Chtěl bych na startu více motocyklů

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Chtěl bych na startu více motocyklů
11.12.2016
 

Davide Brivio přiznal, že by na startovním roštu MotoGP rád viděl více motocyklů Suzuki, zatím to ale bohužel není reálné.

Manažer továrního týmu Suzuki, pan Davide Brivio, hovořil o možnostech továrny Suzuki a případném rozšíření její působnosti v královské kubatuře MotoGP. Jak je dobře známo, na rozdíl od jiných továren, Suzuki zatím v MotoGP provozuje pouze tovární tým a neoddává motocykly do žádného zákaznického týmu.
 
Jak prozradil Brivio, myšlenka rozšíření počtu motocyklů na startovním roštu je pro Suzuki lákavá, ale v současné chvíli bohužel nereálná. Továrna se zatím maximálně soustředí na vývoj materiálu pro tovární tým a již nezbývají prostředky na výrobu dalšího materiálu, který by byl dodáván do zákaznických týmů.
 
„Rozhodně není žádným tajemstvím, že bych rád viděl na startovním roštu více motocyklů Suzuki. Zatím ale nemáme žádné zkušenosti s podporou satelitních týmů a ještě k tomu jsou všechny naše prostředky soustředěny plně na tovární tým. Abychom mohli na start postavit více motocyklů, museli bychom zvětšit naši organizaci, potřebovali bychom více lidí. To v roce 2017 realizovat bohužel nedokážeme. Doufejme, že se nám v roce 2017 podaří na tomto projektu dále pracovat a připravit něco pro sezonu 2018. Zatím ale bohužel nemohu říct, zda se to podaří, nemáme stanoven žádný konkrétní plán,“ řekl Davide Brivio.

Další články sekce MotoGP