KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Máme za sebou dobrou sezonu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Máme za sebou dobrou sezonu
09.12.2018
 

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar je s průběhem letošní sezony v podání jeho týmu spokojen, od dvojice Joan Mir a Alex Rins má ale velká očekávání.

Manažer továrního týmu Suzuki Ecstar, Ital Davide Brivio, je v hodnocení uplynulé sezony královské kubatury MotoGP v pozitivní náladě. Jak samotný Brivio potvrdil, v průběhu letošní sezony se podařilo týmu výrazně zlepšit své výsledky a Iannone i Alex Rins stabilně podávali dobré výsledky.

Do sezony 2019 tým nastupuje opět s Alexem Rinsem, jehož doplní mladý nováček Joan Mir. Zatímco od Rinse Brivio očekává stabilní boj o první pětku, u Mira čeká především učení, cíle co se týče výsledků zatím žádné stanoveny nemá.

„Letos nám interní soupeřivost mezi Andreou a Alexem pomohla, díky tomu oba získávali lepší výsledky. Celkově jsem s letošní sezonou spokojený, motorka se zlepšila, stejně tak jako jezdci a výsledkově jsme si rovněž polepšili. Alex se toho letos opět spoustu naučil a pro sezonu 2019 od něj mám velká očekávání, má stále ještě velký potenciál pro zlepšení. Asi na něj bude vyvíjen větší tlak, ale to k tomuto sportu patří. Joana čeká jeho první rok v MotoGP, ale máme velmi talentovaného jezdce a v příští sezoně uvidíme, zda naplní naše očekávání. Pokud se bude ubírat správným směrem a všemu v MotoGP porozumí, může se z něj v budoucnu stát jeden z top jezdců. Stejně tak doufám, že interní soupeřivost mezi Alexem a Joanem bude Joana také hnát za lepšími výsledky,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP