KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 10. června do 16. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Suzuki se vyrovnala ostatním

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Suzuki se vyrovnala ostatním
05.01.2019
 

Suzuki pro sezonu 2019 ztrácí výhody nově příchozích továren, které spočívaly v možnosti vývoje motoru v průběhu sezony nebo více testovacích dní.


Rok 2019 bude pro tovární tým Suzuki Ecstar vůbec první sezonou, kdy nebude mít k dispozici výhody „nově příchozích“ týmů, mezi něž patří například i možnost vyvíjet motor v průběhu sezony a disponovat devíti motory pro jednu sezonu, zatímco ostatní tovární týmy si musejí vystačit se sedmi agregáty.

Jak ale nyní říká manažer týmu, Davide Brivio, jedná se o dobré znamení, protože to jen potvrzuje, že jde Suzuki výsledkově nahoru a má na to, aby sváděla rovnocenný souboj i s ostatními továrními týmy.

„Je pravdou, že nám tento statut v minulých sezonách přinášel drobné výhody. Ale pro nás jsou mnohem důležitější výsledky a to, že jsme se dokázali dostat na úroveň ostatních továren, které v MotoGP působí řadu let. Asi největší výhodou byl vývoj motoru v průběhu sezony, který mají ostatní továrny zakázané. Zároveň jsme měli k dispozici více testovacích dní a místo 7 motorů pro sezonu jsme jich mohli použít 9. Tyto věci nám pomáhaly, ale nejsou bezpodmínečně nutné k tomu, abychom zajeli úspěšnou sezonu. Nyní jsme na úrovni Hondy, Ducati a Yamahy, budeme bojovat se stejnými zbraněmi. To je pro mne velký úspěch,“ řekl Davide Brivio.


Další články sekce MotoGP