KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Vinales mne šokoval

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Suzuki
Brivio: Vinales mne šokoval
16.03.2017
 

Manažer továrního týmu Suzuki prozradil, že jej výsledky španělského závodníka Mavericka Vinalese v sedle tovární Yamahy doslova šokovaly.

Bývalý týmový šéf španělského mladíka Mavericka Vinalese, pan Davide Brivio, se nechal po letošních předsezónních testech slyšet, že jej ohromující výsledky tohoto závodníka v barvách továrního týmu Movistar Yamaha doslova šokovaly. Jak Brivio potvrdil, je si dobře vědom toho, že továrna Suzuki přišla o velkou hvězdu následujících deseti let.
 
Právě Maverick Vinales totiž v letošních předsezónních testech patřil mezi nejrychlejší jezdce a svými výkony hned po přestupu na tovární Yamahu přestoupil. Tyto skvělé výkony ocenil i jeho bývalý zaměstnavatel, manažer továrního týmu Suzuki.
 
„Abych byl upřímný, Maverick mne svými výkony doslova šokoval. Nikdy jsem o jeho rychlosti nepochyboval, ale rozhodně jsem nečekal, že po přestupu na jinou motorku bude téměř každý test uzavírat na pozici nejrychlejšího jezdce. Byl jsem překvapený, jak rychle si na Yamahu zvykl, protože byl rychlý i na různých tratích a za různých podmínek. Dle mého názoru je jedním z favoritů na boj o mistrovský titul v letošní sezoně. Dokonce nejen v letošní, ale v následujících deseti letech. Myslím si, že budeme hodně dlouho pozorovat souboje Márqueze a Vinalese,“ řekl Davide Brivio.

Další články sekce MotoGP