KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Ze sezony 2016 mám radost

Text: jnyk, Zdroj: Crash.net, Foto: Suzuki
Brivio: Ze sezony 2016 mám radost
13.01.2017
 

Manažer továrního týmu Suzuki vyjádřil velkou spokojenost se sezonou 2016, kdy se Suzuki podařilo získat premiérové vítězství.

V sezoně 2016 zaznamenal tovární tým japonské Suzuki v královské kubatuře MotoGP výrazné zlepšení výsledků, když oslavil dokonce i své premiérové vítězství, jenž vybojoval španělský závodník Maverick Vinales v Grand Prix Velké Británie. Pro rok 2017 nastoupí Suzuki s novou jezdeckou dvojicí, kterou bude Andrea Iannone a Alex Rins.
 
Manažer tohoto týmu, pan Davide Brivio, je přesvědčen o tom, že přiblížení se Suzuki těm nejlepším továrním týmům v MotoGP dopomohla také skutečnost, že se v posledních několika letech měnila pravidla, která právě novým týmům usnadnila vstup do králvoské kubatury.
 
„Je to pro nás velmi pozitivní situace, protože z těchto výsledků máme velkou radost. Jedno vítězství, tři pódiová umístění, to je skvělé hodnocení naší práce. Mám velkou radost z toho, že se nám tak rychle podařilo přiblížit zavedeným továrním týmům jako je Yamah, Ducati nebo Honda. Určitě nám také pomohly změny pravidel v posledních letech, jako byla elektronika nebo nové pneumatiky, kdy museli všichni začínat opět od nuly. Já osobně si nyní myslím, že již není třeba pravidla o zmrazení vývoje motorů, protože když máte pro celou sezonu k dispozici 7 motorů, není zde moc velký prostor pro vývoj nových a testování,“ řekl Davide Brivio.

Další články sekce MotoGP