KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Brivio: Změna pravidel nám pomohla

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Suzuki
Brivio: Změna pravidel nám pomohla
03.12.2016
 

Davide Brivio je přesvědčen o tom, že změna pravidel pro letošní sezonu MotoGP Suzuki pomohla i k zisku premiérového vítězství.

Manažer továrního týmu Suzuki, pan Davide Brivio, v hodnocení letošní sezony královské kubatury MotoGP přiznal, že je přesvědčen o tom, že právě letošní změna technických předpisů v MotoGP pomohla Suzuki výrazně zlepšit svoji konkurenceschopnost.
 
To dle slov Brivia pomohlo také prvnímu vítězství Suzuki od návratu do královské kubatury MotoGP, které vybojoval španělský závodník Maverick Vinales při Grand Prix Velké Británie. Současně také Brivio připomíná, že i nové pneumatiky Michelin motocyklu Suzuki seděly.
 
„Myslím si, že patříme k továrnám, které dokázaly ze změn technických pravidel v MotoGP profitovat. Především co se nové elektroniky týče, ta nám hodně pomohla, nebýt této změny, měli bychom vše mnohem obtížnější, protože ostatní továrny měly v této oblasti velký náskok. Také přestup na nového dodavatele pneumatik byl z našeho pohledu pozitivní. Všechny tyto změny vedly k tomu, že všechny továrny začínaly v těchto oblastech od začátku a my tak neměli takovou ztrátu. Myslím si, že tato změna pravidel byla pozitivní a to potvrzuje také příchod dalších výrobců, jako například KTM nebo Aprilia,“ řekl Davide Brivio.

Další články sekce MotoGP