KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bude Kymi Ring připraven pro testy?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Kymi Ring
Bude Kymi Ring připraven pro testy?
23.05.2019
 

Ve Finsku stále ještě probíhají stavební práce na nově vznikající závodní trati, Dorna je ale přesvědčena o tom, že se srpnový test pojede.


Již letos v srpnu se má odehrát na nově vzniklé finské závodní trati Kymi Ring vůbec první test jezdců a týmů královské kubatury MotoGP. I přestože zatím ještě trať není hotová a stále probíhají stavební práce, Dorna je přesvědčena o tom, že termín srpnového testu bude dodržen.

K této otázce se vyjádřil i manažer Paddocku za IRTA, pan Geoff Dixon, který rovněž nemá jediné pochybnosti o tom, že by se měl termín srpnového testu přesouvat nebo rušit. Zároveň poukázal na skutečnost, že Kymi Ring již na tento test dokonce prodává vstupenky.

„Finové před sebou mají ještě velký kus práce. Ale jsou stoprocentně přesvědčeni, že slíbený termín dodrží. Je pravdou, že je pro ně tento test velmi důležitý, protože je potřeba novou trať vyzkoušet. Je ale pravdou, že když se podíváte, kolik stavební techniky na místě je k dispozici a jak detailní plán stavby mají připravený, není důvod pro jakékoliv pochybnosti,“ řekl Geoff Dixon.


Další články sekce MotoGP