KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Bude mít Ducati problém?

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Bude mít Ducati problém?
10.02.2019
 

Dle nejnovějších informací by Ducati mohla mít v Austrálii problém s logy Mission Winnow, která jsou nepřímo spojená se zakázanou tabákovou reklamou.


Tovární tým italské Ducati a jeho motocykly ponesou v letošní sezoně královské kubatury MotoGP loga Mission Winnow, což je slogan jednoho z hlavních sponzorů týmu – tabákové společnosti Philip Morris.

Již při představení s objevily spekulace, zda je taková reklama v souladu se zákony o zákazu tabákové reklamy. Jak se zdá, v rámci Evropy i Ameriky ano, nicméně v Austrálii, kde jsou protikuřácké zákony ještě přísnější, by mohl vzniknout problém.

Stejná loga používá ve Formuli 1 i stáj Ferrari a ta s blížící se Grand Prix Austrálie narazila na problém, kdy australské úřady začaly celou záležitost této reklamy prošetřovat. Pokud by tato reklama v rozporu s místními zákony, musely by být loga pro Australskou Grand Prix skryta.

To samé by samozřejmě platilo i pro motocyklovou Grand Prix Austrálie, která se pojede v říjnu.

A co vlastně logo Mission Winnow znamená? Jedná se o reklamní kampaň Philipa Morrise, který tím chce propagovat elektronické cigarety a přimět kuřáky přejít na zdravější cestu, než je klasické kouření.


Další články sekce MotoGP