KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Burgess: Valentina nepoznávám

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Yamaha Racing
Burgess: Valentina nepoznávám
28.10.2015
 

Jeremy Burgess odsoudil počínání Valentina Rossiho v Grand Prix Malajsie a prohlásil, že takového Valentina nepoznává.

Bývalý šéfmechanik Valentina Rossiho, Australan Jeremy Burgess, se jako většina známých osobností působících v motocyklovém sportu vyjádřil k incidentu, který se odehrál v závodě královské kubatury MotoGP v malajském Sepangu mezi jeho bývalým svěřencem a Marcem Márquezem.
 
Samotný Burgess prohlásil, že Rossiho v Grand Prix Malajsie nepoznával a takové chování nad trati od něj neočekával a ani nikdy v minulosti nezpozoroval. Tento zkušený Australan také prohlásil, že chyba byla na straně Rossiho, který neudržel své nervy na uzdě a dopustil se nesportovního chování.
 
„Tohle není Valentino, kterého já znám. Nemůže počítat s tím, že když s Jorgem bojuje o titul, tak mu všichni ostatní vyklidí cestu. Chyba byla jednoznačně na straně Valentina. Bylo jasně vidět že zpomalil, vyjel mimo přirozenou linii a snažil se vytlačit Marca. Valentino je letos dle mého názoru ve velkém stresu, dlouho vedl šampionát a je mu již 36 let, takže by to pro něho byl velký úspěch, kdyby titul získal. Zde ale vidíme, že neplatí to, že bychom ve vyšším věku byli chytřejší,“ řekl Burgess.

Další články sekce MotoGP