KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Cadalora u Rossiho končí

Text: jnyk, Zdroj: Motorsport Magazin, Foto: Yamaha
Cadalora u Rossiho končí
01.12.2018
 

Valentino Rossi oznámil ukončení spolupráce s Lucou Cadalorou, který v posledních třech letech zastával roli jeho riding kouče.


Po třech letech spolupráce oznámil Valentino Rossi ukončení působení jeho riding kouče Lucy Cadalory v jeho týmu. Dle vyjádření obou stran ovšem nešlo o žádné neshody mezi oběma zainteresovanými, ale Cadalora se rozhodl své působení v MotoGP dobrovolně ukončit.

Hlavním důvodem ukončení spolupráce je dle slov pětapadesátiletého Cadalory skutečnost, že chce trávit více času se svojí rodinou a cestování po devatenácti závodních víkendech a poté ještě účast na čtyřech zimních testech jej jednoduše vyčerpává.

Valentino zatím Cadalorova nástupce nevybral, nicméně dle zákulisních informací již proběhla jednání s bývalým španělským závodníkemIdalio Gavirou.

„Rád bych s Lucou spolupracoval i v dalších dvou sezonách, ale on se bohužel rozhodl jinak. Mít jej v boxu a poslouchat jeho rady byla pro mne skvělá zkušenost. Užili jsme si hodně zábavy. Doufám, že mne alespoň na nějakých závodech přijde v boxu navštívit,“ řekl Valentino Rossi.


Další články sekce MotoGP