KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Cecchinello: Honda udělala pokrok

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Cecchinello: Honda udělala pokrok
28.09.2019
 

Majitel týmu LCR Honda přiznal, že Honda udělala velký pokrok na výkonu motoru, zároveň ale dodává, že loňská motorka Crutchlowovi seděla lépe.


Jak se již několikrát vyjádřil samotný Cal Crutchlow, loňská Honda mu seděla mnohem lépe, což je vidět samozřejmě i na výsledcích. Nyní se k této záležitosti vyjádřil i majitel týmu LCR Honda, pan Lucio Cecchinello.

Dle slov Lucia měla Honda před letošní sezonovou velkou výzvu, kdy chtěla dotáhnout výkonovou ztrátu svého motoru na konkurenční Ducati, což se podařilo. Vedlejším efektem je ale skutečnost, že motocykl je mnohem hůře ovladatelný a jediný, kdo na něm dokáže jet opravdu rychle, je Marc Márquez.

„Honda před sezonou 2019 tvrdě pracovala na tom, aby dosáhla vyššího výkonu motoru a dotáhla tak ztrátu na Ducati. To se jim dle mého názoru podařilo, což potvrzují i statistiky za top speed v jednotlivých závodech. Například na Aragónu dosáhl Cal nejvyššího top speedu v prvním volném tréninku. Kvůli dosažení tohoto výkonu musel inženýři Hondy upravit několik dílů na motoru, poté se muselo zapracovat i na podvozku. Nyní to vypadá, že Marc se na aktuální motorce cítí skutečně komfortně. Pak jsou zde ale ostatní jezdci jako například Cal, kteří mají jiný jezdecký styl a loňský motorka jim seděla lépe. Loňská motorka poskytovala mnohem lepší zpětnou vazbu od předního kola,“ řekl Lucio Cecchinello.


Další články sekce MotoGP