KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 17. června do 23. června 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Cecchinello: Se sezonou jsem spokojený

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Cecchinello: Se sezonou jsem spokojený
23.12.2018
 

Majitel týmu LCR Honda je s průběhem sezony 2018 spokojený, i přestože se nepodařilo splnit stanovené cíle.


Majitel privátního týmu LCR Honda, pan Lucio Cecchinello, zůstává v hodnocení sezony 2018 pozitivní. Jak Lucio sice přiznal, ani s Calem Crutchlowem ani s Takaaki Nakagamim se nepodařilo splnit stanovené cíle, ale pro něj je hlavní progres, který oba jezdci zaznamenali.

Jak zároveň Lucio dodává, s Calem chtěli vybojovat umístění v Top 5 a tento cíl se nepovedl především kvůli zraněné, které se Cal přivodit v Austrálii a následně nemohl závodit. Takaaki cíl nejlepšího nováčka roku nesplnil především kvůli tomu, že se mu nedařilo prosadit v kvalifikacích, což jej následně limitovalo v samotných závodech.

„U Cala se nám Top 5 v konečném hodnocení šampionátu bohužel nepovedlo především kvůli jeho pádu na Phillip Islandu, jinak by měl šanci tuto pozici v závěrečných závodech vybojovat. Celkově jsem ale s jeho sezonou spokojený, dal bych mu 8 bodů z 10. U Takaakiho se titul nováčka roku nepovedl z jednoduchého důvodu – Morbidelli a Syahrin byli prostě rychlejší. Jeho velkým hendikepem byly kvalifikace, ale to se nám podařilo v závěru sezony odstranit, takže jsem spokojený. Takaaki potřebuje více agresivity i v samotném závodě, především v úvodních kolech závodu. Pokud se mu to podaří, budeme mít v příští sezoně mnohem lepší výsledky,“ řekl Lucio Cecchinello.

 


Další články sekce MotoGP