KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 30. listopadu do 6. prosince 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: 4 jezdci na stejné motorce

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: 4 jezdci na stejné motorce
20.12.2019
 

Sportovní ředitel továrny Ducati potvrdil, že v příštím roce budou na startu čtyři tovární motocykly Ducati specifikace 2020.


V hodnocení sezony 2019 byl závodní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, kritický. Jak přiznal ve zpětném ohlédnutí za letošním rokem, s průběhem nemůže být spokojený a před Ducati je ještě stále velký kus práce. 

Jak zároveň tento muž potvrdil, od roku 2020 má velká očekávání, protože to bude vůbec poprvé, co Ducati pošle na start hned čtyři totožné motocykly, tým Pramac bude mít nově identickou techniku, jako tovární formace.

„V roce 2020 budeme mít poprvé čtyři jezdce na stejné motorce, vedle továrního týmu budou mít tyto motorky i jezdci v satelitním týmu Pramac. Miller a Bagnaia tak budou mít stejnou techniku, jako Dovizioso a Petrucci. V letošní sezoně jsme měli v některých oblastech výhodu, ale musíme dál pracovat. Jsou zde oblasti, kde naopak ztrácíme a na tom musíme zapracovat. Naši inženýři na tom tvrdě pracuji a věřím, že se nám na nové motorce podaří zlepšit především chování v zatáčkách,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP