KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 26. října do 1. listopadu 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Jorge na mne udělal velký dojem

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati Corse
Ciabatti: Jorge na mne udělal velký dojem
07.06.2015
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati obdivuje výkony Jorge Lorenza v posledních třech Grand Prix, kdy byl tento Španěl téměř neporazitelný.

Do letošní sezony královské kubatury MotoGP nevstoupil španělský závodník Jorge Lornezo zrovna dle svých představ. V prvních třech závodech sezony se nedokázal prosadit na pódium, následně ale přišel zvrat a v následujících třech závodech nenašel Lorenzo žádného přemožitele.
 
Tento progres udělal obrovský dojem i na sportovního ředitele italské továrny Ducati pana Paola Ciabattiho. Ten ale zároveň přiznal, že je i trošku zklamán, protože nebýt Jorgeho skvělé formy, mohla Ducati na domácím okruhu v Mugellu bojovat o vítězství.
 
„Jorge a jeho progres v úvodu letošní sezony na mne udělal obrovský dojem, ale zároveň mne i trošku zklamal. Mysleli jsme si, že Dovizioso bude mít v závodě na okruhu v Mugellu stejnou závodní rychlost a udrží s Jorgem krok. To se bohužel ale neprokázalo a pak ještě přišla technická závada, kdy musel Dovi  ze závodu předčasně odstoupit. V posledních závodech jel Jorge zcela bezchybně, jel si prostě svůj vlastní závod a nikdo jej nemohl ohrozit,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce MotoGP