KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. dubna do 22. dubna 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Máme za sebou úspěšnou sezonu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Máme za sebou úspěšnou sezonu
07.12.2018
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati je s průběhem letošní sezony královské kubatury MotoGP spokojen, i když si je vědom toho, že některé chyby Ducati připravily o šanci bojovat o titul.


Dalším z mužů, kteří hodnotili uplynulou sezonu v královské kubatuře MotoGP, se stal sportovní ředitel italské Ducati, pan Paolo Ciabatti. Dle slov sportovního ředitele Ducati se jednalo o nejlepší sezonu za posledních několik let, kdy Ducati dokázala vyhrát řadu závodů a zároveň vybojovat titul vicemistra.

Zároveň si je ale Ciabatti dobře vědom toho, že v průběhu letošní sezony udělal jeho tým i několik chyb, kvůli kterým se již Dovizioso nezapojil do závěrečného boje o mistrovský titul.

„Víme, že jsme v průběhu letošní sezony udělali pár chyb. Na začátku tam bylo několik závodů, kdy jsme nenaplnili naše očekávání a pak tam bylo také pár víkendů, které pro nás skončily pádem. Tím jsme přišli o šanci, abychom bojovali jako v loňském roce o titul až do posledního závodu. Získali jsme celkem 13 pódiových umístění, v konečném hodnocení šampionátu jsme získali titul vicemistra. S tím můžeme být spokojeni, stejně tak, jako s výkony Jorge Lorenza, který dokázal vyhrávat závody. Nyní je před námi další nadějná sezona, Andrea s Danilem pojedou v továrním týmu, v Pramacu bude pokračovat Jack a mladý talent Bagnaia. Věřím, že opět zabojujeme o titul,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP