KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. dubna do 18. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Maximálně 2 závody ve Španělsku

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Bridgestone
Ciabatti: Maximálně 2 závody ve Španělsku
03.04.2015
 

Manažer továrního týmu Ducati se vyjádřil kriticky k současnému kalendáři Grand Prix, kdy se v jedné sezoně jedou čtyři závody na španělském území.

V letošní sezoně šampionátu Mistrovství světa silničních motocyklů se pojede celkem osmnáct závodů v třinácti zemích, největší zastoupení má již tradičně Španělsko, kde se letos konají celkem 4 Grand Prix. Dále je zde ještě se dvěma závody Itálie a USA, důležité motocyklové trhy v Jižní Americe a Asii mají ale pouze po jednom závodě – Argentina a Malajsie.
 
Proti tomuto stavu protestuje hned několik továren, nyní se k současné situaci vyjádřil velmi kriticky i manažer továrního týmu Ducat pan Paolo Ciabatti, když prohlásil, že minimálně dva závody ve Španělsku by se měly z kalendáře vyškrtnout.
 
„Svět se mění a ne vždy tím směrem, kterým bychom si přáli, ale taková je realita. Momentálně máme 4 závody ve Španělsku, které ale v mistrovství světa nedávají smysl. Je sice pravdou, že ve Španělsku je tento sport velmi populární a máme na startovním roštu mnoho španělských závodníků, ale i přesto si myslím, že dva závody by měly stačit. Náš šampionát by měl expandovat především na trhy, které jsou v současné době důležité pro motocyklové továrny. Potřebovali bychom závody v Brazílii, Chile, Indonésii nebo Thajsku. Dorna sice chce rozšířit kalendář na dvacet závodních víkendů, to ale automaticky neznamená, že budeme mít v kalendáři další dvě země,“ řekl Paolo Ciabatti pro Speedweek.

Další články sekce MotoGP