KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Nejsme tu pro druhá místa

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Nejsme tu pro druhá místa
19.07.2019
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, prohlásil, že bez Márqueze by Honda žádný titul v posledních letech neměla.


Posledních několik let v královské kubatuře MotoGP jasně kraluje španělský závodník Marc Márquez, který drží vysoko barvy továrního týmu Repsol Honda. Jak nyní v jednom z rozhovorů přiznal sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti, nebýt Márqueze by Honda žádný titul nezískala.

Marc je dle slov Ciabattiho výjimečný jezdec, to ale zároveň neznamená, že je Ducati připravena v následujících letech sbírat pouze druhá místa. Italská továrna bude i nadále pracovat na tom, aby se jak její technika, tak i schopnosti jezdců neustále zlepšovaly.

„Druhé místo rozhodně není naším cílem. Je důležité také připomenout, že nebýt Marca, Honda by v posledních letech žádný titul nezískala. Marc je výjimečný jezdec a od dob Stonera neměla Honda žádného jiného, který b dokázal titul vybojovat. Bez Márqueze by jejich čísla vypadala zcela jinak. Ani Pedrosa nedokázal titul vybojovat. Druhým, kdo na Hondě dokáže vyhrávat, je Cal Crutchlow. Musíme dál pracovat na tom, aby se naše motorka zlepšovala a zároveň aby Andrea a Danilo jezdecky rostli. Jsem přesvědčen o tom, že oba naši jezdci mají na to, aby minimálně na některých tratích bojovali vepředu,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP