KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Odchod Lorenza byl unáhlený

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Odchod Lorenza byl unáhlený
27.07.2019
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati přiznal, že odchod Jorge Lorenza byl bohužel unáhleným rozhodnutím.


Odchod Jorge Lorenza od Ducati hodnotí řada expertů na královskou kubaturu MotoGP jako jednu z největších chyb jeho dosavadní kariéry. Nyní se k této otázce vrátil i Jorgeho bývalý zaměstnavatel, sportovní ředitel pan Paolo Ciabatti.

Dle Ciabattiho bohužel takové rozhodnutí přišlo ve špatnou chvíli a zároveň dodává, že je přesvědčen o tom, že kdyby bylo více času, finální rozhodnutí by bylo zcela odlišné.

„Chtěli jsme s Jorgem vyhrávat co nejdříve, ideálně již v průběhu jeho první sezony u Ducati. Bohužel ale i druhý rok probíhal tak, jak probíhal, což se postaralo o velmi komplikovanou situaci. Myslím si, že je pochopitelné, když jsme se v takové situaci museli rozhodnout, co dál a tohle rozhodnutí padlo v Le Mans. Bohužel Jorge začal vyhrávat až v Mugellu. Pokud by se mne ale někdo zeptal, zda bychom se rozhodli jinak, kdybychom měli čas do závodů v Mugellu nebo Barceloně, řekl bych určitě ano. Ale bohužel v životě občas musíte některá rozhodnutí učinit v přesném časovém rozsahu,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP