KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 18. ledna do 24. ledna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Příští rok začínáme od nuly

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Ciabatti: Příští rok začínáme od nuly
24.09.2015
 

Šéf závodního oddělení Ducati si je vědom toho, že díky příchodu Michelinu bude třeba také zásadně upravit chování podvozků všech motocyklů v MotoGP.

V příštím roce se vrací do královské kubatury MotoGP francouzský výrobce pneumatik Michelin, který vystřídá po mnoha letech v pozici jednotného dodavatele současný Bridgestone. Jak jsme vás již informovali, už proběhla řada testů a zpětná vazba byla od většiny jezdců velmi podobná – jedná se o jednu z nejzásadnějších změn v MotoGP za posledních několik let.
 
K této otázce se nyní vyjádřil i závodní ředitel italské továrny Ducati pan Paolo Ciabatti, jenž souhlasí s tím, že příchod Michelinu bude v mnoha ohledech znamenat doslova restart. A to jak v ohledech nastavení, tak i celé konstrukce podvozku jednotlivých motocyklů.
 
„Při testech jsme mohli vidět, že Michelin má od současných Bridgestonů hodně daleko. Bude to pro všechny továrny působící v MotoGP start skoro od nuly. My osobně máme s Michelinem stále dobré vztahy, protože například v italském superbikovém šampionátu pneumatiky tohoto výrobce používáme. I náš testovací tým v MotoGP spolupracuje s techniky Michelinu, stejně tak to dělají i ostatní továrny. Já osobně v přechodu žádný problém nevidím, jen se musíme přizpůsobit jiným charakteristikám pneumatik, stejně tak to budou muset udělat i jezdci. Myslím si ale, že díky této změně bude šampionát v příští sezoně ještě zajímavější,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce MotoGP