přihlášení pro registrované
jméno:
heslo:
registrovat zapomenuté heslo
 
KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 23. dubna do 29. dubna.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: S první polovinou jsme spokojeni

Text: jnyk, Zdroj: MotoGP.com, Foto: Ducati
Ciabatti: S první polovinou jsme spokojeni
13.07.2017
 

Sportovní ředitel italské Ducati prohlásil, že s první polovinou letošní sezony královské kubatury MotoGP je maximálně spokojený.

U italské továrny Ducati panuje s první polovinou letošní sezony královské kubatury MotoGP spokojenost. Jak po devíti odjetých závodech prohlásil sportovní ředitel továrny Paolo Ciabatti, především Andrea Dovizioso oslnil pódiovými umístěními a vyhranými závody na domácí trati v Mugellu a poté i v Barceloně.
 
Zároveň ale Ciabatti přiznává, že slabou stránkou motocyklu Ducati stále zůstává rychlost uvnitř zatáček. To je oblast, na které aktuálně u Ducati nejvíce pracují a jejíž zlepšení by také mohlo výrazně pomoci druhému jezdci továrního týmu – Jorge Lorenzovi.
 
„Myslím si, že s první polovinou letošního šampionátu můžeme být maximálně spokojeni. Sezonu jsme pozitivně odstartovali v Kataru, kde byl Andrea druhý. Pak následovalo pár obtížných víkendů, ale vrátili jsme se historickým vítězstvím v Mugellu, které jsme poté zopakovali v Barceloně. Je pro nás důležité, že jsme dokázali být konkurenceschopní na vícero tratích. Je nám ale jasné, že před námi stojí ještě velký kus práce. Motorka se hodně zlepšila, ale stále potřebujeme zapracovat na rychlosti uvnitř zatáček. Zde bychom mohli mít v případě zlepšení velkou výhodu do druhé poloviny sezony. Zároveň je tohle oblast, která nejvíce trápí Jorge Lorenza,“ řekl Paolo Ciabatti.

Další články sekce MotoGP