KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 21. září do 28. září 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: S titulem může do MotoGP

Text: jnyk, Zdroj: GPOne.com, Foto: Ducati
Ciabatti: S titulem může do MotoGP
14.02.2020
 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati prohlásil, že pokud dokáže Redding ve WSBK vybojovat titul, může se vrátit do MotoGP.


V letošní sezoně bude barvy továrního týmu italské Ducati vedle Chaze Daviese hájit také nově příchozí Scott Redding, který má před blížícím se startem nové sezony vysoké cíle. Nyní se k výkonům Reddinga vyjádřil i sportovní ředitel Ducati, pan Paolo Ciabatti.

Dle slov Ciabattiho může být pro Reddina jistou motivací i návrat do MotoGP, který by mu Ducati mohla umožnit. Jak ale Ciabatti dodává, tato varianta by připadala v úvahu pouze v případě, kdy by Redding vyhrál titul ve WSBK.

„Nemyslím si, že je jeho budoucnost v MotoGP zcela uzavřená, ale nyní má dvouletou smlouvu s týmem Aruba v šampionátu Mistrovství světa Superbiků, kde se pokusí vyhrát titul. Pokud by se mu to povedlo letos, pokusili bychom se ten stejný úspěch zopakovat i ve druhém roce. V MotoGP je obrovská úroveň konkurence a je zde málo jezdců, kteří se chystají k odchodu. Je ale pravdou, že návrat do MotoGP by mohl být pro Scotta cílem, ale pouze v případě, že by vyhrál titul ve WSBK,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP