KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 8. března do 14. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Z WSBK do MotoGP? Náročné...

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Ciabatti: Z WSBK do MotoGP? Náročné...
21.12.2018
 

Sportovní ředitel italské Ducati přiznal, že pro jezdce z WSBK je nyní mnohem náročnější přejít a prosadit se v MotoGP.

 

Sportovní ředitel italské Ducati, pan Paolo Ciabatti, se v jednom z nedávných rozhovorů vyjádřil k tématu migrování jezdců mezi šampionáty Mistrovství světa Superbiků a MotoGP. Dle Ciabattiho se za posledních několik let totiž výrazně snížil počet závodníků, kteří po úspěšném působení ve WSBK přestoupili do MotoGP.

Jak Ciabatti přiznává, jedním z hlavních důvodů je asi skutečnost, že do MotoGP proudí jezdci především z nižších kubatur a také juniorských šampionátů, které je lépe připravují na královskou kubaturu. Proto jsou jezdci z WSBK v „nevýhodě“ a je pro ně těžší se v MotoGP prosadit.

„Ducati je angažovaná v obou šampionátech, ale celkově počet jezdců, kteří přišli z WSBK do MotoGP v posledních letech klesl. Jsou zde jezdci jako Cal Crutchlow nebo Danilo Petrucci, ale to jsou spíše výjimky. Mistrovství světa silničních motocyklů má spoustu programů pro mladé talenty, a proto je jednodušší najít kvalitní jezdce v nižších kubaturách. Díky tomu je i pro tyto jezdce jednodušší se adaptovat v MotoGP. To je hlavním důvodem, proč do MotoGP většina závodníků přichází poté, co projdou Moto3 a Moto2,“ řekl Paolo Ciabatti


Další články sekce MotoGP