KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Ciabatti: Zarco potřebuje čas

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Ciabatti: Zarco potřebuje čas
06.04.2019
 

Paolo Ciabatti prohlásil, že jezdci, kteří přecházejí od Yamahy potřebují pro adaptaci na nový motocykl více času, což je i případem Johanna Zarca.

 

Sportovní ředitel italské továrny Ducati, pan Paolo Ciabatti, se v jednom z nedávných rozhovorů vyjádřil k současným výkonům francouzského závodníka Jonahanna Zarca. Dle slov Ciabattiho pro něj není žádným překvapením, že Zarco má s adaptací na motocykl KTM problémy. 

Jak Ciabatti prozradil, i u Ducati měli vždy jezdci, kteří přešli z motocyklů Yamaha, mnohem větší problémy s adaptací na novou motorku. Jasným příkladem byl například v letech minulých španělský závodník Jorge Lorenzo.

„Nechci nějak zásadně komentovat naše soupeře, ale vypadá to tak, že jezdci, co přicházejí od Yamahy, mají vždy větší problémy s adaptací na novou motorku. U nás byl jasným příkladem například Jorge Lorenzo. Pro Jorgeho bylo velmi komplikované přizpůsobit svůj styl naší motorce. Myslím si, že Zarco bude stejný případ. Není pochyb o tom, že bude rychlý, jen mu adaptace na KTM zabere o něco více času,“ řekl Paolo Ciabatti.


Další články sekce MotoGP