KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. března do 7. března 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Casey by Marca porazil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR
Crutchlow: Casey by Marca porazil
10.11.2018
 

Cal Crutchlow prohlásil, že by velmi rád viděl otevřený souboj Marca Márqueze s Casey Stonerem a zároveň říká, že sám by si vsadil na Caseyho.


Cal Crutchlow je jedním z jezdců, kteří dokáží na aktuální Hondě RC213V zajet velmi dobré výsledky, a dokonce i vyhrát závod MotoGP. Nyní se tento muž vyjádřil ke schopnostem úřadujícího mistra světa Marca Márqueze, jehož výkony porovnával s jeho předchůdcem – Casey Stonerem.

Dle Cala by v případě konfrontace těchto dvou skvělých závodníků, tedy Stonera a Márqueze, přímo na závodní trati, měl navrch právě Australan. Jak Crutchlow doplňuje, oba mají velmi podobný styl, nicméně Stoner měl motorku více pod kontrolou.

„Kdybych byl fanoušek, ale i já osobně, bych moc rád viděl souboj Caseyho proti Marcovi přímo na závodní trati. Nicméně by to musel být souboj v dobách, kdy Casey závodil, nikoliv teď, kdy už z tohoto rytmu vypadl. Byl by to opravdu zajímavý souboj. Oba jsou si hodně podobní, ale myslím si, že Casey měl motorku více pod kontrolou. Oba jezdili hodně divoce, ale je pravdou, že Marc pracuje s lokty a smyky ještě mnohem více. Myslím si, že kdyby se tito dva na trati opravdu potkali během normálního závodu, kde se ne zrovna snadno přejíždí, Casey by vyhrál. Pokud by to ale byl opravdu otevřený souboj až do poslední zatáčky, pak by měl navrch Marc,“ řekl Cal Crutchlow


Další články sekce MotoGP