KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow i Nakagami pracovali na nastavení

Foto: LCR Honda MotoGP Team
Crutchlow i Nakagami pracovali na nastavení
03.09.2019
 

Oba jezdci týmu Lucia Cecchinella pracovali během testu v Misanu na základním nastavení pro blížící se San Marino - Rimini Riviera Grand Prix.


Během dvoudenního testování na okruhu Misano World Circuit Marco Simoncelli dokončil britský jezdec Cal Crutchlow celkem 59 kol a zajel 21. nejrychlejší čas 1:34,089. Jak sám poznamenává, jeho cílem nebylo zajíždět rychlá kola, ale připravit se na blížící se San Marino - Rimini Riviera Grand Prix. Na dráze byl i jeho týmový kolega z formace Luccia Cecchinella, Japonec Takaaki Nakagami. Ten za dva dny najel 74 kol a dosáhl osmého nejrychlejšího času 1:32,740.

Cal Crutchlow
„Měli jsme celý program různých testů, abychom se tady v Misanu pokusili zlepšit můj pocit s motorkou. Při tomto testu jsme měli spoustu věcí, včetně práce na nalezení dobrého základního nastavení motorky, které bychom mohli použít za pár týdnů. Také jsme měli spoustu věcí k testování od HRC a Michelinu, což znamená, že jsme neprahli po rychlém kole.
S týmem a Hondou jsme tvrdě pracovali na vylepšení, ale stále mám pocit, že je tu něco víc. O naši pozici a časy na kolo, se moc nestarám, často se stává, že ostatní dali vše do jednoho kola a až přijde závodní víkend, tak to nedokáží zopakovat. Doufejme, že to pro mne může fungovat opačně, vím, že když přijde závodní týden, můžu být rychlejší. Uvidíme, jak to proběhne. Minulý rok jsme měli v Misanu slušný víkend, takže doufám, že tuto sezonu to zopakujeme.“


Takaaki Nakagami
„Zaměřili jsme svou práci na další závod zde v Misanu, proto bylo dobré mít dva dny testování. Hodně jsme pracovali na základním nastavení motocyklu. Pokud jde o podmínky na dráze, bylo těžké najít první den dobrou přilnavost. Dnes, po dvou dnech během kterých bylo stále velmi teplo a postupně bylo na trati více gumy, nám to hodně pomohlo.
Dnes to bylo o něco lepší než ve čtvrtek, ale stále jsme pracovali na zdokonalení základního nastavení. Měli jsme pár nových věcí, které jsme vyzkoušeli pro Michelin, ale také jsme se museli soustředit na to, jak motorka funguje na závod. Nebylo snadné najít prostředí, ve kterém se cítím pohodlně, ale nakonec jsme se tvrdou prací dostali mnohem blíž. Bylo obrovské horko a v těchto podmínkách to vyžaduje spoustu energie, ale jako vždy spolu s týmem LCR Honda Idemitsu jsme společně skvěle pracovali.“

 


Další články sekce MotoGP