KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Jorge by zrychlil

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Crutchlow: Jorge by zrychlil
07.12.2019
 

Cal Crutchlow je přesvědčen o tom, že kdyby Jorge Lorenzo u Hondy zůstal ještě sezonu, určitě by zrychlil.


Nad rozhodnutím Jorgeho Lorenza ukončit aktivní závodnickou kariéru již proběhla spousta diskuzí i spekulací. Nyní se k tomuto kroku vyjádřil i britský závodník Cal Crutchlow, jenž rovněž závodí na motocyklu Honda RC213V.

Brtiský závodník je ale přesvědčen o tom, že kdyby Jorge u továrního týmu Repsol Honda setrval ještě jednu sezonu, určitě by se mu podařilo vyřešit řadu problémů a zrychlit. Zároveň ale Cal dodává, že Jorgeho rozhodnutí plně chápe.

„Nejsem vůbec překvapený tím, že Jorge prožíval těžkou sezonu. Vždy jsem říkal, že když posadíte někoho z Yamahy nebo Ducati na Hondu, budete se divit. Je to jedna z nejkomplikovanějších motorek na startovním roštu a trvá roky, než si na ni zvyknete. Já osobně jsem ale přesvědčen o tom, že kdyby Jorge zůstal ještě sezonu, určitě by se zlepšil. Je to ale těžké, na této motorce riskujete pád, i když jedete o 3 sekundy pomaleji. Zároveň ale rozumím jeho rozhodnutí, v jeho kariéře již dosáhl všeho, co si mohl přát. Proto je spokojený a nechtěl jednoduše dál riskovat,“ řekl Cal Crutchlow.


Další články sekce MotoGP