KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 16. do 29. března 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Marc je na jiném levelu

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Crutchlow: Marc je na jiném levelu
17.08.2019
 

Cal Crutchlow vyjádřil velký obdiv nad schopnostmi Marca Márqueze, které jsou dle jeho slov na jiném levelu.


Cal Crutchlow je v současné jediným, kdo kromě Marca Márqueze dokáže na Hondě zajet pódiové umístění nebo dokonce vyhrát závod královské kubatury. Jak ale i britský závodník přiznává, Marc je jako z jiné planety.

V situacích, kdy Cal jede doslova na hranici pádu, je Marc ještě o něco málo rychlejší a stále má dostatečnou rezervu. To je dle slov Crutchlowa hlavním klíčem k úspěchu, který španělský závodník již několik let v královské kubatuře MotoGP sklízí.

„Co dokáže Marc dělat s motorkou, kterou má k dispozici, je něco neuvěřitelného. Je jasné, že jeho schopnosti jsou pro něj velkou výhodou proti ostatním. Jak to ale dokázal? Nevím. Dělá vše jinak, je rychlý v každé zatáčce, v každé brzdné zóně a také při akceleraci. Například můj nejlepší čas z kvalifikace dokázal Marc zajet v sobotním tréninku patnáctkrát za sebou Taková je skutečnost. Sedím na stejné motorce, ale Marc je na jiném levelu. Na druhou stranu je pravdou, že pokud byste na tuto motorku posadili další jezdce ze startovního pole, nebyli by tak rychlí, jako já,“ řekl Cal Crutchlow.


Další články sekce MotoGP