KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 15. července do 21. července 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Myslel jsem na konec kariéry

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR Honda
Crutchlow: Myslel jsem na konec kariéry
25.01.2019
 

Cal Crutchlow přiznal, že v průběhu rekonvalescence zraněné nohy pomýšlel i na ukončení aktivní závodnické kariéry.


Britský závodník Cal Crutchlow od Grand Prix Austrálie na Phillip Islandu neseděl na motocyklu. Při jednom z tréninků jezdce týmu LCR Honda potkal těžký pád, při němž si způsobil komplikovanou zlomeninu kotníku, kvůli které zbytek sezony 2018 již musel vynechat.

Nyní Crutchlow přiznal, že byly i chvíle, kdy pomýšlel na ukončení aktivní závodnické kariéry. Tato skutečnost již pominula, ale Cal dodává, že až při únorových testech v malajském Sepangu skutečně uvidí, v jaké kondici zraněná noha je.

„Byly to náročné tři měsíce, měl jsem již špatná zranění, ale tohle bylo opravdu nejhorší. Byly zde i chvíle, kdy jsem si již myslel, že se na závodní motorku nikdy nepostavím. Celou zimu jsem netrénoval na motorce, ale věnoval především rehabilitacím. Až při testech v Malajsii tak uvidím, jak na tom skutečně jsem. Nedělám si žádní iluze a pro začátek sezony si nekladu žádné cíle, na tom jsme se dohodli s Hondou i týmem. Mým cílem pro nadcházející test je posadit se na motorku a dosáhnout toho, aby mne jízda opět bavila. Rozhodně tam neletím s tím, abych byl v testech uvnitř nejrychlejší pětky. Musím se posadit na motorku, znovu se dostat do tempa a postupně se zlepšovat. Samozřejmě je ale mým dlouhodobým cílem opět vyhrávat závody,“ řekl Cal Crutchlow


Další články sekce MotoGP