KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 5. dubna do 11. dubna 2021.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Crutchlow: Úvod sezony nevyšel

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: LCR Honda
Crutchlow: Úvod sezony nevyšel
19.01.2017
 

Britský závodník Cal Crutchlow přiznal, že v úvodu sezony 2016 se mu vůbec nedařilo, i přestože měl rychlost lepší než v druhé polovině sezony.

Na začátku sezony 2016 prožíval britský závodník Cal Crutchlow nelehké období, kdy hned několik závodních víkendů skončilo doslova katastrofou. Poté přišel v druhé polovině sezony výrazný obrat a Crutchlow na brněnském Masarykově okruhu vybojoval vítězství, které bylo prvním vítězstvím britského závodníka od dob Barryho Sheena.
 
Ve zpětném hodnocení loňské sezony ale Crutchlow přiznal, že i když v první polovině sezony výsledky nepřicházely, paradoxně mu připadá, že na motocyklu byl rychlejší, než v druhé polovině.
 
„Abych byl upřímný, zdá se mi, že na začátku sezony jsem byl rychlejší, než v její druhé polovině. Jen se nám bohužel nic nedařilo podle plánu. V Kataru jsem musel odstoupit, jinak bych byl pátý nebo šestý. V Argentině jsem havaroval na mokré trati, stejně jako dalších asi šest jezdců. V Austinu jsem také havaroval, zatímco v Jerezu jsme pro změnu vybrali špatnou pneumatiku. To bylo příčinou toho, že jsem neměl téměř žádné body, ale moje rychlost byla dobrý. V té době spousta lidí říkala, že bych měl po sezoně skončit, to ale ke sportu prostě patří. Jediný závod v letošním roce, kdy jsem měl opravdu pocit, že můj výkon za nic nestál, bylo Mugello. Měl jsem problémy s brzdami a závod jsem jen potřeboval dokončit,“ řekl Cal Crutchlow.

Další články sekce MotoGP