Závody u nás i v zahraničí v období od 13. května do 19. května 2019.

Crutchlow v testu předvedl svou rychlost

09.05.2019

Britský jezdec Cal Crutchlow zajel během pondělního testu druhý nejrychlejší čas, Japonec Takaaki Nakagami byl desátý.

Celkem 78 kol najezdil během testování v Jerezu britský jezdec Cal Crutchlow. Během těchto kol pracoval na nastavení svého stroje Honda, ale také testoval využití tvrdé zadní pneumatiky. Na konci dne zajel druhý nejrychlejší čas 1:36,797. Jeho kolega z týmu LCR Honda MotoGP, Japonec Takaaki Nakagami, při testu najezdil celkem 63 kol a dosáhl desátého nejrychlejšího času 1:37,468.

Cal Crutchlow
„Byl to dobrý den. Vyzkoušeli jsme nastavení motocyklu, nezkoušeli jsme nic nového. Neměli jsme v programu testovat nic nového, potřebovali jsme se soustředit na nastavení. Vyzkoušel jsem víc drastické nastavení, než jsem měl během závodního víkendu a možná jsem se cítil trochu pohodlněji. Byl jsem rozhodně mnohem rychlejší než včera, důslednější, a to jsme také použili tvrdou zadní pneumatiku, se kterou jsme nebyli schopni v závodě jezdit. Strávil jsem spoustu času hodnocením této zadní pneumatiky a cítil jsem se dobře. Tým i já jsme spokojeni s tím, jak tento den proběhl, ale jak jsem řekl včera, nemohu být spokojen s tím, jak vypadal závod. Skončil jsem na osmém místě, ovšem za výsledek pondělního testu v Jerezu nemám žádnou odměnu, nicméně cítil jsem se dobře, což ukazuje, že jsem měl být rychlejší a měl jsem si pro závod vybrat tvrdou zadní pneumatiku.“

Takaaki Nakagami
„Test proběhl dobře, ale bohužel jsem v posledních pár minutách havaroval. Jsem naštěstí v pořádku. Pro nás to byl opravdu důležitý test. Vyzkoušeli jsme několik drobných věcí a motorka funguje dobře, stejně jako o víkendu. Zaměřili jsme se na náš výkon v prvním kole, ale čas na kolo byl opravdu konzistentní. Měl jsem lepší pocit na motorce, než během víkendu. Jsem velmi spokojený s tím, jak jsme dnes pracovali, takže jsme připraveni na další závod v Le Mans. Musíme jít dál“