Závody u nás i v zahraničí v období od 13. srpna do 19. srpna.

Crutchlow zajistil pro Hondu 750. vítězství

10.04.2018

Po tvrdém souboji s Johannem Zarcem si vítězství v Grand Prix Argentiny zajistil Brit Crutchlow, jehož týmový kolega, Japonec Nakagami, skončil v tomto závodě na 13. pozici.

Britský jezdec Cal Crutchlow vyhrál závod MotoGP v Argentině, což bylo 750té vítězství motocyklu Honda v silničním Grand Prix. Druhý z jezdců týmu Lucia Cecchinela, Japonec Takaaki Nakagami, závod zvládl skvěle a cílem projel na 13. pozici, což znamená, že si Japonec připsal své první body v královské kategorii MotoGP.

Cal Crutchlow - 1. místo
„Bylo hezké vyhrát, ale mělo to být čestné. Přijel jsem k tomuto víkendu s myšlenkou, že bych mohl mít příležitost být prvním nebo druhým za Marc a skončilo to vítězstvím. V souboji jsem se cítil pohodlně, cítil jsem, že mi nehrozí žádné riziko a zůstal jsem s jezdci, kterým bych pravděpodobně v případě potřeby mohl ujet. Musíme být spokojeni, protože tým v posledních dvou závodech odvedl fantastickou práci. Myslím, že bych mohl bojovat o vítězství bez ohledu na to, na jakém okruh bychom tento víkend byli. Nyní jedeme do Austinu a budeme se tam soustředit na pozici uvnitř první pětky. Doufám, že odtamtud budeme odlétat s mnoha body. Letos jsem řekl, že chci vyhrát nějaké závody Je opravdu hezké být součástí skupiny jezdců, kteří dokázali pro Hondu vyhrát 750 závodů. V posledních letech jsem měl velmi dobrou podporu a letos je podpora ještě lepší.“

Takaaki Nakagami
„Jsem opravdu šťastný, že tým dnes viděl Calovo vítězství. I za sebe jsem opravdu rád, že jsem získal první body v MotoGP a skončil v náročném závodě na 13. místě. Zpoždění startu a déšť, způsobily obtížné soustředění. Závod to byl opravdu dlouhý. Stejně jako v Kataru bylo naše tempo od poloviny závodu až do konce docela dobré a já jsem se znovu naučil spoustu nových věcí. Díky patří mému týmu. Včera jsem byl trochu zklamán, ale startovat z poslední pozice a získat dnes své první body znamená, že jsem opravdu šťastný. Nyní se těším na další závod v Texasu, kde se pokusím udělat další krok kupředu.“