KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 9. prosince do 15. prosince 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Elektromotory v MotoGP? Zatím ne

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Dall’Igna: Elektromotory v MotoGP? Zatím ne
19.08.2018
 

Závodní ředitel italské Ducati je přesvědčen o tom, že v dohledné době v královské kubatuře spalovací motory rozhodně zůstanou.

Již v příští sezoně se stane nedílnou součástí vybraných víkendů Grand Prix šampionát elektrických motocyklů – MotoE. K budoucnosti této kategorie stejně tak, jako k celkové budoucnosti spalovacích motorů v královské kubatuře MotoGP se nyní vyjádřili i samotní představitelé továren, jedním z nich byl i Gigi Dall’Igna za Ducati.
 
Jak tento muž prohlásil, aktuálně si nemyslí, že by v dohledné budoucnosti elektrické motocykly nahradili spalovací motory v královské kubatuře. Dle jeho názoru se horizontu dalších několika let bude jednat spíše o doplňkový šampionát a elektrické motocykly by mohly ty klasické nahradit až ve chvíli, kdy by se tomu tak stalo i v reálné komerční sféře.
 
„V této chvíli nejsem schopen říct, zda elektrické motocykly jsou jedinou variantou budoucnosti. Je jisté, že jsou variantou, ale je možné, že těchto variant bude postupem času ještě více. Musíme pozorovat okolní svět a na základě toho, co se v něm bude dít, můžeme tvořit nové kategorie. Zároveň si myslím, že hybrid je v motocyklu příliš drahý, proto si ani nemyslím, že by takový typ motoru nahradil ty aktuální v královské kubatuře MotoGP,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Další články sekce MotoGP