KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 12. října do 18. října 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Jorgeho hodnotím pozitivně

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek
Dall’Igna: Jorgeho hodnotím pozitivně
09.12.2018
 

Záívodní ředitel italské továrny Ducati hodnotí dva roky spolupráce s Jorge Lorenzem poztivině, dle jeho slov se díky této spolupráci podařilo výrazně posunout vývoj motocyklu Ducati.


Italská Ducati v průběhu první poloviny letošní sezony v podstatě „prokaučovala“ jednání s Jorge Lorenzem, který ve chvíli, kdy vyhrál první závod v barvách červeného týmu zároveň oznamoval, že odchází k továrnímu týmu Repsol Honda pro rok 2019. Poté se již Jorgemu v barvách italské Ducati dařilo a pravidelně bojoval o přední pozice.

Nyní tuto skutečnost hodnotil i závodní ředitel italské Ducati, pan Gigi Dall’Igna, který prohlásil, že je s misí Lorenzo spokojen. Jak Gigi prozradil, je pro něj velkým úspěchem skutečnost, že již v druhém roce u Ducati dokázal Lorenzo téměř bojovat o titul.

„Já osobně jsem s působením Jorge Lorenza u Ducati spokojen, protože jsme dokázali vyhrávat závody. Zároveň se nám za ty dva společné roky s Jorgem podařilo z Ducati udělat mnohem komplexnější motorku. V prvním roce jsme řešili velké problémy, co se motocyklu týče, ale letos v Mugellu jsme poprvé vyhráli závod. Na druhou stranu nebylo vše ideální, protože naším cílem bylo bojovat o titul, a to se nám bohužel nepodařilo. I přesto ale dokázal Jorge vyhrát tři závody a v dalších bojoval o pódium, bohužel nás pak v závěru sezony potkalo zranění. Zároveň ale musím potvrdit, že Jorge nám pomohl výrazně posunout vývoj motorky kupředu, i proto se dívám na naši spolupráci velmi pozitivně,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP