KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 1. do 7. června 2020.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Jsme jako na divokém západě

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati
Dall’Igna: Jsme jako na divokém západě
23.03.2019
 

Gigi Dall'Igna se pustil do silné kritiky rozhodnutí některých týmů podat protest proti rozhodnutí technického ředitele MotoGP.


Jednání týmů, které podaly stížnost na kontroverzní prvek na motocyklech Ducati při Grand Prix Kataru, značně rozčílilo samotného závodního ředitele italské továrny. Jak nyní Gigi Dall’Igna v jednom z rozhovorů prohlásil, takové jednání by se mělo šampionátu Mistrovství světa vyhýbat.

Hlavním problémem je dle slov Gigiho skutečnost, že týmy tímto jednáním zpochybňují rozhodnutí technického ředitele šampionátu, což by se rozhodně nemělo stávat. Zároveň Dall’Igna upozorňuje na skutečnost, že se pak takové jednání může v budoucnu kdykoliv opakovat.

„Je to vůbec poprvé v historii, kdy se tým rozhodl zpochybňovat rozhodnutí technického ředitele. Vidím to jako velmi negativní změnu vůči minulosti. Nyní hrozí, že se takovéto zpochybňování bude v budoucnu opakovat a můžeme to dopracovat až do stavu jako kdysi na divokém západě, kde byl zabit místní šerif. Myslím si, že tímto reálně riskujeme, že v budoucnu může být zpochybňován výsledek každého závodu,“ řekl Gigi Dall’Igna.


Další články sekce MotoGP