KALENDÁŘ AKCÍ

Závody u nás i v zahraničí v období od 20. května do 26. května 2019.
otevřít kalendář

VIDEO TÝDNE

Každý týden nové video, která pro vás hledáme.

ukázat videa

NEJČTENĚJŠÍ

Dall’Igna: Letos chci vítězství!

Text: jnyk, Zdroj: Speedweek, Foto: Ducati Corse
Dall’Igna: Letos chci vítězství!
10.01.2015
 

Ředitel závodního oddělení italské továrny Ducati si pro nadcházející sezonu MotoGP klade jasný cíl, kterým je vítězství alespoň v jednom závodě.

Do letošní sezony královské kubatury MotoGP si boss továrního týmu Ducati v královské kubatuře MotoGP klade jasný cíl - vybojovat poprvé od roku 2010 pro boloňskou továrnu vítězství. Zároveň ale zkušený Gigi Dall’Igna dodává, že pro sezonu 2015 vidí tovární motocykly Ducati jako třetí nejsilnější ve startovním poli hned po Yamahách a Hondách.
 
Vítězství v sezoně 2015 je pro Dall’Ignu klíčovým cílem poté, co dokázal společně s Andreou Doviziosem a Calem Curtchlowem v sezoně 2014 vybojovat tři pódiová umístění a pole position v japonském Motegi.
 
„V nadcházející sezoně neočekávám, že bychom bojovali o mistrovská titul, ale chceme vyhrávat v závodech. Minimálně jedno vítězství musíme v sezoně 2015 vybojovat, to je můj jasný cíl. Zatím nevím, jestli favoritem pro letošní ročník bude Honda. Yamahy se v druhé polovině loňské sezony výrazně zlepšily takže si myslím, že momentálně nedokážeme odhadnout, kdo bude lepší. Netroufám si ani odhadnout, jaké bude rozložení sil v Kataru. Hra je stále otevřená, ale je jasné, že Honda bude s Yamahou na špici. My chceme být ti třetí a porážet Suzuki i Aprilii,“ řekl Gigi Dall’Igna.

Další články sekce MotoGP